kolay

Etiketi
Tarifler

Keto Ekmek

Ketojenik diyeti ilk defa birkaç ay önce annemden duydum. Açık konuşmak gerekirse diyet yapmak bana gerçekten mantıksız geliyor. İçselleştiremediğim bir düzenin içine girdiğim zaman, yasak olan şeyler hep daha cazip.

Sağlıklı yağlar ve protein ağırlıklı bir beslenme değişikliğinin babam ve kardeşim üzerinde işe yaramasına gerçekten çok sevindim. Akşam atıştırmaları neredeyse hiç denecek kadar azalmış, daha zinde ve kendine güvenen kan şekeri sabit bünyeler ortaya çıkmış. Dolayısıyla, ister sebze ağırlıklı olsun, isterse kırmızı et, eğer bedeniniz  ona verdiğiniz enerji kaynaklarını seviyor ve onları en verimli derecede kullanıyorsa benim için bunu diyet olarak adlandırmanın ağır psikolojisi de ortadan kalkıyor.

Okumaya Devam Et

Mutluluk & Eğlence

DAHA MUTLU BİR YAŞAM İÇİN 15 BASİT GÜNLÜK ALIŞKANLIK

Mutluluk…

Bir zamanlar iyi notlarla üniversiteden mezun olmanın beni mutlu edeceğini düşündüm. Daha fazla yer keşfetmenin, yurtdışında yaşamaya başlamanın ve tatminkar bir işe sahip olmanın da…

Yukarıda bahsettiklerimin hepsini yaptım, ancak hepsi her zaman son kullanma tarihleriyle geldiler. Bir süre beni mutlu ettikten sonra, mutlu olmak için başka başka hedefler koydum kendime.

Sonunda, şu soruyu sordum: “Ben şimdi su anda gerçekten mutlu olamıyorsam, ne zaman mutlu olacağım? Bir gün istediğim gibi mutlu olduğum günü görecek kadar yaşayacak mıyım acaba?” Hayatımda zaten sahip olduğum şeyleri takdir edemezsem, ileride sahip olduklarımın değerini nasıl bileceğim?”

Yok hayır. Böyle olmayacak, hep mutsuz kalacağım. Çok açık…

Sonra düşündüm ki, “İstediğim tek şey aslında mutluluk ise, neden kısayoldan oraya gitmiyorum?”

Okumaya Devam Et