evcil

Etiketi
Mutluluk & Eğlence

EVLAT EDİNMEK İÇİN 10 SEBEP

 

Her sekiz saniyede bir aşırı popülasyon ve barınaklardaki yetersizliklerden dolayı istenmeyen bir kedi veya köpek uyutuluyor.

 

Elbette ki kimse gerçekleri duymak istemiyor. Parmaklıkların arasında hapis hayatı yaşayan bu canlılara yardım etmek, bu çarkın içinde küçük de olsa fark yaratmak bizim elimizde. Barınaklara ve hayvan severlere/ kuruluşlara maddi destek olmanın yanı sıra, onların işlerini kolaylaştırmak için gönüllü olabilirsiniz. Sokak kedilerine yardım edebilir, kısırlaştırma gibi belirli konularda bilinç sağlama odaklı topluluklarla birlikte çalışabilirsiniz.

Sertifika çalışması yaptığım bu dönemde sosyal yaşamdan ve dış dünyadan uzak kalmamak için çok uzun süredir hayalini kurduğum kişisel projemi gerçekleştirdim! Barınağa gönüllü olarak üye oldum. Amerika tabi ki her türlü işte olduğu gibi bu işte de karşıma bir sürü kağıt işi çıkardı. Önce, uzun bir yazılı teste alındım. Daha çok kişiliğinizi ve hayvanlarla olan ilişkinizi, psikolojinizi anlamaya yönelik bir sorular bütünü diyelim. Test sonuçlarımdan memnun kalan koordinatör daha sonra yüz yüze benimle tanıştı ve idrar testi vermemi istedi. Böylece, en yakın labaratuvara gidip uyuşturucu kullanmadığımı kanıtlamam gerekti. Sonuçlarımdan tam anlamıyla tatmin olduklarında da günübirlik oryantasyona katıldım.

İşte birkaç hafta süren bu süreçten sonra barınakta gönüllü olarak çalışmaya başladım.

 

Okumaya Devam Et