depresyon

Etiketi
Farkındalık & Huzur

KAFANA TAKMA

Çok yakın bir zamana kadar meşgul bir zihnin kötü bir şey olduğuna inanırdım. Hayatımın büyük çoğunluğunda bu düşünceye hem sabit bir şekilde sahip çıktım hem de olabildiğince ondan uzaklaşmaya çalıştım.

Geriye dönüp baktığımda, düşüncelerime kapılmadığım bir zamanı hatırlamıyorum bile. Bazen o kadar ileri noktalara gidiyordum ki birisine cevap vereceğim zaman bile birkaç kere düşünüp en doğru seçeneği sunmaya çalışıyordum. Yalan söyleyemem; bunu hala yapıyorum ama çok önem verdiğim insanlar icin sadece. Anlık şekilde hareket edip kast etmediğim sözcükler ağzımdan dökülmesin diye. Merak ediyorum sizin de kafanızın içinde hep bir “anlatıcı” var mı? Her şeye, her zaman her koşulda bir yorumu olan …

Okumaya Devam Et

Değişim & Zorluklar

BULAŞIKLARI YIKA, KADERİNİ YARAT

“En karanlık gece bile biter ve güneş doğar” – Victor Hugo

Bu sene Mart ayında benim için çok önemli olan bir insanı kaybettim.

Yurt dışında olduğum için ancak bir hafta sonra Türkiye’ye dönüş yapabildim. Böyle durumlarda acının içinde olup duygularını sevdiklerinle paylaşmak mı daha kolay yoksa uzaktan seyirci kalıp uyuşuk bir şekilde yaşamak mı? Hala bu sorunun cevabını veremedim maalesef.

O hafta bütün gece karanlıkta her gece güneş doğana kadar ya kötü rüyalarla ya da düşüncelerimle uğraştım durdum. Hayatımda belirsiz olan çok şey vardı.

Hiçbir şey benim aleyhime çalışmıyor gibiydi. Herşey, bütün hayatım sanki yoluna konulamayacak şekilde umutsuzdu. Daha da kötüsü, içe dönük yapım yüzünden, duygularımı tam olarak anlatamıyor ve beynimdeki düşüncelerle daha da büyük bir sessizliğe ve soğukkanlı bir duyarsızlığa doğru sürükleniyor gibiydim. Çevremde yardım edebileceğini bildiğim çok yakın insanlar vardı; aynı tecrübelerden hatta daha da zorlarından geçmiş olduğunu bildiğim…

Okumaya Devam Et