gezi

Etiketi
Seyahat

NASHVİLLE, TENNESSEE

Nashville’in meşhur Broadway Caddesi’ne rotayı çevirdik sabah erken saatte. Evet çok yorgunduk ve önümüzde bitmek bilmeyen bir yol vardı. Ancak, ünlü Broadway’e gelip şu görüntüyle karşılaşınca bütün yorgunluğumuz silinip gitti:

 

 

Evet, artık bisiklet sürerken kolektif bir şekilde nasıl sarhoş olunur öğrenmiş olduk!

Saat öğlene yaklaşmıştı ancak buradaki kalabalık için sabah ya da gecenin eğlence için hiçbir önemi yok gibiydi. Tabi ki bizim için henüz kahve saatiydi. Bu yüzden Broadway’in çılgınlığını arkamızda bırakıp kahvenin hayalinin peşine düştük.

Okumaya Devam Et

Seyahat

İKİNCİ DURAK: COLUMBUS, OHIO

İlk durağımız olan Pittsburgh, PA’ den Columbus OH’ ya doğru öğlen saatlerinde yola çıktık. Yol molalarla birlikte yaklaşık dört saat sürdü.

Columbus’a yaklaşırken benzinimiz bitti ve anayoldan çıkıp patika bir yola saptık. İyi ki de benzinimiz azalmış çünkü çok hoş manzaralarla karşılaştık. Aşağıda Columbus’taki sevimli çiftlikleri ve köy hayatını görebilirsiniz:


Depoyu doldurup, ineklere hoşçakal diyip tekrar yola koyulduk. Tahmin ettiğimiz gibi Columbus da sanki tüm insanlar şehri terk etmişçesine sakindi. Belki metropol yerlerde yaşamaya alışmış biz için durum gariptir, kim bilir…

 

Okumaya Devam Et

Seyahat

İlk Durak: Pittsburgh, Philadelphia

“Bu hafta Memphis’e yol alıyoruz” diye yazmıştım. O son yazının üstünden ne kadar çok zaman geçmiş meğerse! Babam “Tatil yazını bekliyoruz, hadi!” diye uyarmasa belki de bu yazıyı yazmayı hep erteleyecektim.

Aslında tembellik üzerine bana buradan konu çıkar!

Bir önceki yazılarımda belki okumuşsunuzdur, bu sene uzun bir süre Türkiye’de bulundum. Çok kötü bir vesileyle olsa bile ailemi görme şansım oldu. Annemle, babamla, İdil’imle doyasıya vakit geçirdim. Küçük Alina’nın (kuzenim Dilara Ablamın miniği) doğumuna bile şahit oldum. Kedilerimi doyasıya sevdim, babaannemin hikayelerini ses kaydına bile aldım! Kuzenim Tutku’nun okulunu gördüm, hatta Koç Üniversite’sinin öğrenci barında ben, o, Eda takıldık bile. Tabi ki bu iki ay boyunca eşimle yüz yüze vakit geçirme şansım olmadı. Hatta baya burnumda tüttü bile diyebilirim.

İşçi bayramı vesilesiyle bana 2 gün tatil olması ve eşimin yıllık izinlerinin birikmesi dolayısıyla şöyle enteresan bir yolculuk yapalım dedik. Planımıza göre New Jersey’den Nashville, Tennessee’ye gidene kadar toplamda 3 gece mola verecektik. Nashville’de öğleden sonrayı ve akşam üzerini geçirecek ve Cumartesi gece geç saatte otele giriş yapacak, Pazar sabahı Memphis’de uyanacaktık. Böylece Salı sabahı dönüş yolculuğuna başlayana kadar hem çok merak ettiğimiz Memphis’i görecek, yemeklerine ve müziğine doyacak, hem de uzun süreli bir mola (iki gün aynı otelde kalmak uzunsa eğer!) verecektik. Salı gününün tamamını dönüş yoluna bırakacak, o gece kendi yatağımızda uyanıp, Çarşamba gününü evde tembellikle değerlendirecektik. Düşündüğümüz gibi de oldu. Güzergahı bir güzel çizdik ve şansımız yaver gitti, yolculuğu kazasız belasız tam da istediğimiz gibi geçirdik. 6 gün sürecek yolculuğumuzun ilk durağı Pittsburgh’du.

İşte Perşembe akşam iş çıkışı başlayan yolculuğumuzdan bir kare. Güneş batarken biz yollarda:

 

Okumaya Devam Et